دانشنامه تخصصی موسیقی

دانشنامه تخصصی موسیقی - درباره هنر موسیقی چه می دانید؟

دانشنامه تخصصی موسیقی (اختصاصی سایت leilamusic.ir) شامل مقاله هایی درباره هنر موسیقی و مباحث فنی آن است. این مقالات به صورت طبقه بندی شده در سایت قرار دارند. آموزش گام به گام مفاهیم موسیقی به زبان ساده ویژگی مهم این مجموعه است. حتی اگر هیچ سررشته ای در موسیقی ندارید، با مطالعه این مقالات، می توانید دانش خود را درباره هنر موسیقی ارتقاء دهید. در هریک از نوشته های این دانشنامه، لینک هایی به دیگر مقالات وجود دارد. وجود این لینک ها به شما کمک می کند بهتر و منظم تر آموزش ببینید. استفاده از این مقالات برای عموم رایگان است. همچنین کپی کردن آن ها برای شهروندان ایرانی (با ذکر منبع) مجاز است. برای شهروندان دیگر کشورها، حق کپی رایت محفوظ است.

طبقه بندی مقالات

این دانشنامه از 4 بخش زیر تشکیل شده است. هر آنچه درباره هنر موسیقی باید بدانید، در اینجا پیدا خواهید کرد. اگر موضوع خاصی را مد نظر ندارید، از بخش نخت شروع کنید. مقالات را به ترتیب بخوانید و تمرین کنید. اگر ابهام یا پرسشی برایتان مطرح شد، با ما تماس بگیرید. اگر مقالات برایتان مفید بود، به سایر علاقمندان به موسیقی معرفی کنید تا از این بخش بهره مند شوند. لطفاً بخش مورد نظرتان را انتخاب کنید.

1. تئوری موسیقی؛ شامل بخش هایی همچون خط و زبان موسیقی، موسیقی شناسی، فاصله ها و گام ها، آکوردها، علائم موسیقی و …
آموزش کامل تئوری موسیقی به زبان ساده

2. سازشناسی و ارکستراسیون: شامل مقالاتی پیرامون شناخت سازهای ایرانی و جهانی و نحوه بکارگیری آن ها در ارکستر ها و هم نوازی ها

3. هارمونی و کنترپوان: اصول هارمونی 4 صدایی کلاسیک و کنترپوان مدال

4. تاریخ و بزرگان موسیقی: بررسی تفصیلی دوره های موسیقی غرب و آشنایی با آهنگسازان و موسیقی دانان برجسته آن

چنانچه نمی دانید مطلب مورد نظرنتان در کدام بخش قرار دارد، از منوی جستجو کمک بگیرید. این منو در بالای صفحه هنگامی که فهرست را باز می کنید قابل مشاهده است. اگر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید. مختخریم هر راهنمایی که لازم باشد به شما ارائه دهیم.

ببینید >>>>>>> تدریس موزیک، پایگاه اطلاع رسانی اساتید و هنرجویان موسیقی

تماس تلفنی